Chanthaburi: Thajské město drahokamů s rustikálním kouzlem

Daniela Brukova
Author Position

Čantaburi je skrytým klenotem Thajska, který je známý svými úžasnými přírodními krásami a bohatým kulturním dědictvím. Nacházejí se zde krásné pláže, svěží národní parky a okouzlující historické památky.Město je také proslulé svým průmyslem drahých kamenů a návštěvníci mohou prozkoumat místní trhy, kde najdou jedinečné a drahé kameny. Gurmáni si ve městě zamilují také rozmanitou nabídku…

Čantaburi je skrytým klenotem Thajska, který je známý svými úžasnými přírodními krásami a bohatým kulturním dědictvím. Nacházejí se zde krásné pláže, svěží národní parky a okouzlující historické památky.
Město je také proslulé svým průmyslem drahých kamenů a návštěvníci mohou prozkoumat místní trhy, kde najdou jedinečné a drahé kameny. Gurmáni si ve městě zamilují také rozmanitou nabídku vynikajících pouličních jídel a čerstvých mořských plodů. Chanthaburi je místem, které musí navštívit všichni, kdo hledají klidné a autentické thajské zážitky.


Čantaburi je okouzlující město nacházející se ve východním Thajsku, které svým návštěvníkům nabízí spoustu zábavy a vzrušujících aktivit. Město je známé svou bohatou historií, živou kulturou a úchvatnými přírodními krásami. Jedním z nejzajímavějších míst, které musíte navštívit, je centrum drahokamů a šperků v Čantaburi, kde si turisté mohou prohlédnout a zakoupit nádherné drahokamy a šperky. Pro milovníky dobrodružství je v Čantaburi připravena spousta venkovních aktivit, jako je pěší turistika, cyklistika a vodní sporty. Milovníci jídla si mohou dopřát vynikající místní kuchyni na rušných nočních trzích nebo ochutnat proslulé ovoce durian. Celkově je Čantaburi ideální destinací pro ty, kteří hledají kombinaci kultury, přírody a dobrodružství.

Turistické atrakce v Chanthaburi​​

Čantaburi se nachází ve východní provincii Thajska a nabízí rozmanitou a živou kulinářskou scénu, která je rájem pro milovníky jídla. Toto okouzlující město se pyšní množstvím skvělých míst, kde se můžete najíst, a nabízí bohatou kombinaci chutí thajské, čínské a vietnamské kuchyně. Od pouličních stánků s jídlem až po luxusní restaurace – v Čantaburi si vybere každý. Dopřejte si ikonické místní pokrmy, jako jsou kanom jeen (fermentované rýžové nudle), som tam (papájový salát) a khao plow (smažená rýže s krevetovou pastou). Díky hojnosti čerstvých mořských plodů a tropického ovoce nabízí Chanthaburi skutečně gastronomický zážitek jako žádný jiný.

Cathedral of the Immaculate Conception

Katedrála Neposkvrněného početí Panny Marie je krásná římskokatolická katedrála v centru Moskvy. Byla postavena na konci 19. století a je známá svou úžasnou novobyzantskou architekturou a barevným interiérem.


Katedrála je nejen oblíbenou turistickou atrakcí, ale také významným náboženským místem ruské pravoslavné církve. Návštěvníci si mohou prohlédnout složitý design katedrály, zúčastnit se mše nebo si prostě jen vychutnat klidnou atmosféru uvnitř.

Namtok Phlio National Park

Národní park Namtok Phlio se nachází v thajské provincii Čanthaburi a je úchvatným přírodním zázrakem, který je turisty často přehlížen.
Hlavní atrakcí parku je vodopád Namtok Phlio, ohromující 15 metrů vysoký vodopád obklopený bujnými lesy a skalními útvary. Návštěvníci se mohou koupat v průzračných tůních na úpatí vodopádu a v klidném prostředí si uspořádat piknik.
Park nabízí také možnosti pěší turistiky a pozorování ptáků, různé stezky vedou k malebným vyhlídkám a přes rozmanité ekosystémy.


Celkově lze říci, že národní park Namtok Phlio je povinnou destinací pro milovníky přírody a ty, kteří hledají klidný únik z ruchu velkoměsta.

Jak se nejlépe pohybovat po Chanthaburi​​?

Čantaburi, půvabné město ve východním Thajsku, nabízí řadu možností dopravy pro místní obyvatele i turisty. Nejpohodlnějším způsobem dopravy je místní autobusová doprava, která pravidelně spojuje všechny hlavní oblasti ve městě. Pro ty, kteří hledají individuálnější a efektivnější způsob dopravy, jsou snadno dostupné také taxíky a motocyklové taxíky. Pro ty, kteří chtějí prozkoumat malebné okolí města, je oblíbenou možností pronájem auta nebo motorky. Kromě toho si lze domluvit výlety lodí a zažít tak jedinečný zážitek na krásné řece Chanthaburi. Díky efektivním a rozmanitým možnostem dopravy je pohyb po Čantaburi bezproblémový a příjemný.
1. Půjčte si motorku a prozkoumejte město a jeho okolí.
2. K cestě po městě si vezměte songthaew (sdílený taxík).
3. Pronajměte si soukromé auto nebo taxi pro pohodlnější a komfortnější cestování.

Restaurace v Chanthaburi​​

Čantaburi se nachází ve východní části Thajska a je to rušné město známé množstvím vynikajících jídel. Toto město s bohatým kulturním dědictvím a rozmanitým obyvatelstvem nabízí širokou škálu kulinářských možností, které uspokojí každý jazýček. Od pouličních stánků s tradičními thajskými pokrmy až po luxusní restaurace nabízející mezinárodní kuchyni – v Čantaburi si každý najde to své. Místní obyvatelé i turisté si mohou pochutnat na autentických thajských chutích, čerstvých mořských plodech a lahodných dezertech v mnoha restauracích rozesetých po celém městě. Díky své pověsti kvalitního a rozmanitého podniku je Čantaburi skutečně rájem pro milovníky jídla.

Kde se v Chanthaburi​​ nejlépe najíst?

1. Trh Talad Mai
2. Restaurace Pong Nam Ron Riverside
3.Restaurace Krachang
4. Restaurace Kung Krabane
5. Restaurace Rimnaam
6. Restaurace Tonchaburi

Čantaburi je skrytý klenot, který čeká na objevení cestovateli, kteří hledají jedinečné a autentické zážitky v Thajsku. Toto okouzlující město, které se rozkládá na krásném pobřeží Thajského zálivu, nabízí dokonalou kombinaci kulturního dědictví, přírodních krás a vynikající kuchyně. V Chanthaburi si každý najde něco pro sebe, od prohlídky úchvatného lesoparku Khao Laem Sing až po místní specialitu v podobě nakupování drahých kamenů. Vřelí a přátelští místní obyvatelé, pulzující trhy a klidné pláže jsou jen několika důvody, proč by lidé měli tuto okouzlující destinaci navštívit. Tak přijeďte a poznejte kouzlo Čantaburi na vlastní kůži!

1. Krásné pláže a ostrovy
2. Bohatá historie a kulturní dědictví
3. Lahodná místní kuchyně
4. Pestré trhy s drahokamy
5. Malebné vodopády a přírodní rezervace
6. Půvabná městečka a vesnice

Tak to by byla tato destinace v kostce.

👇 Byli jste v Chanthaburi​​?, dejte nám vědět, jak se vám tam líbilo a co byste doporučili!

Informace o autorovi

Daniela Brukova

Newsletter o Thajsku

Odebírejte newsletter o nejlepších tipech do Thajska pro cestovatele

Your information is protected by us. Read our privacy policy

Komentáře

Zanechte první komentář

Podobné články

No results