Chiang Mai: Tam, kde se setkávají staré tradice a moderní atmosféra

Daniela Brukova
Author Position

Chiang Mai, známé jako "Růže severu", je město ležící v hornatých oblastech severního Thajska. Je oblíbeným cílem turistů, kteří hledají klidnější a tradičnější thajské zážitky, protože je známé svými starobylými chrámy, barevnými trhy a klidnou přírodou. Kromě kulturních památek nabízí Chiang Mai také řadu outdoorových aktivit, jako je trekking, jízda na laně a sloní rezervace.…

Chiang Mai, známé jako “Růže severu”, je město ležící v hornatých oblastech severního Thajska. Je oblíbeným cílem turistů, kteří hledají klidnější a tradičnější thajské zážitky, protože je známé svými starobylými chrámy, barevnými trhy a klidnou přírodou.


Kromě kulturních památek nabízí Chiang Mai také řadu outdoorových aktivit, jako je trekking, jízda na laně a sloní rezervace. Díky pohodové atmosféře a přátelským místním obyvatelům je město pro cestovatele nepřehlédnutelnou destinací.


Chiang Mai je živé a rušné město v severním Thajsku, které návštěvníkům nabízí spoustu zajímavých zážitků. Jeho bohatá kultura, vynikající jídlo a nádherné přírodní scenérie z něj činí destinaci, kterou musíte navštívit. Město je domovem mnoha chrámů, včetně slavného Wat Phra That Doi Suthep, který nabízí úchvatný výhled na okolní hory.

Chiang Mai je navíc známé svými živými nočními trhy, kde si návštěvníci mohou nakoupit jedinečné suvenýry a ochutnat vynikající pouliční jídlo. Zájemci o dobrodružství mohou také prozkoumat nedaleké hory a národní parky, které nabízejí aktivity, jako je trekking, zip-lining a sloní rezervace. Díky své rozmanité a vzrušující nabídce je Chiang Mai bezpochyby zábavnou a nezapomenutelnou destinací.

Turistické atrakce v Chiang Mai​​​​

Chiang Mai je kulinářský ráj s množstvím vynikajících restaurací, které uspokojí každý jazýček. Toto město na severu Thajska se může pochlubit rozmanitou a živou gastronomickou scénou – od pouličních stánků až po restaurace s vynikající kuchyní. Kulturní rozmanitost města se odráží i v jeho kuchyni, která je ovlivněna čínskou, indickou a barmskou kulturou, což přináší jedinečné a chutné kulinářské zážitky. Ať už se jedná o proslulou Khao Soi, pikantní nudlovou polévku, nebo tradiční thajské pokrmy jako Pad Thai a polévku Tom Yum, o chutné a autentické pokrmy není nouze. Díky rušným nočním trhům a okouzlujícím kavárnám je Chiang Mai skutečně vysněnou destinací pro milovníky jídla.

Sunday Walking Street

Nedělní Walking Street v thajském Chiang Mai je rušný a živý trh, který se koná každou neděli večer. Tato oblíbená turistická atrakce se táhne v délce více než 1 km a nabízí stovky stánků s nejrůznějším zbožím, včetně tradičních řemeslných výrobků, oblečení a chutného pouličního jídla.
Kromě nakupování se návštěvníci mohou těšit také na živou hudbu a pouliční představení, což vytváří zábavnou a živou atmosféru. Nedělní pěší ulici musí navštívit každý, kdo chce poznat místní kulturu a najít jedinečné suvenýry.

Chiang Mai Night Bazaar

Noční bazar v Chiang Mai je rušný a živý trh, který nabízí jedinečný zážitek z nakupování v Thajsku. Je to oblíbený cíl turistů i místních obyvatel a ideální místo, kde se můžete ponořit do thajské kultury.
Na nočním bazaru najdete vše od tradičních řemeslných výrobků a suvenýrů až po módní módní kousky a vynikající pouliční jídlo. Atmosféra je živá a energická, k živé atmosféře přispívají pouliční umělci a živá hudba.
Přijďte si prohlédnout noční bazar v Chiang Mai a objevte to nejlepší z thajského nakupování, jídla a zábavy.

Jak se nejlépe pohybovat po Chiang Mai​​​​?

Chiang Mai se nachází v severní části Thajska a nabízí řadu možností dopravy pro místní obyvatele i turisty. Město je dobře propojeno efektivním a cenově dostupným systémem veřejné dopravy, včetně autobusů a songthaews (sdílených taxíků). Tyto možnosti umožňují snadný přístup k hlavním atrakcím a oblíbeným oblastem ve městě. Kromě toho má Chiang Mai dobře zavedenou síť tuk-tuků, motocyklových taxíků a půjčoven, což cestovatelům umožňuje flexibilní poznávání podle vlastního tempa. Na delší vzdálenosti je k dispozici také vlakové a letecké spojení. Díky rozmanitým a pohodlným možnostem dopravy nabízí Chiang Mai návštěvníkům bezproblémové cestování.
1. Půjčte si motorku nebo skútr a prozkoumejte město a okolí.
2. Na krátké vzdálenosti nebo na okružní jízdy se můžete svézt tuk-tukem, malým tříkolovým vozidlem.
3. Využijte červené nákladní vozy

Restaurace v Chiang Mai​​​​

Chiang Mai, známé svou bohatou kulturou a malebnou krajinou, je také rájem pro milovníky jídla. Toto okouzlující město s rušnými nočními trhy a pulzující pouliční stravou nabízí nepřeberné množství možností pro každý jazýček. Od tradičních thajských pokrmů až po mezinárodní kuchyni – Chiang Mai se může pochlubit rozmanitým výběrem restaurací, kaváren a stánků, které jistě uspokojí každou chuť na jídlo. Použití čerstvých místních surovin a zručná příprava talentovanými kuchaři dělají z jídla v Chiang Mai nezapomenutelný zážitek. Ať už si dopřejete vydatnou mísu khao soi, nebo vyzkoušíte jedinečné chutě ve vyhlášené restauraci Nimmanhaemin Road, v tomto městě skutečně není nouze o skvělá místa k jídlu.

Kde se v Chiang Mai​​​​ nejlépe najíst?

1. Khao Soi Khun Yai – vynikající a autentické nudle khao soi
2. Salad Concept – čerstvé a zdravé saláty a wrapy
3. Curry World – pro různé druhy vynikajícího kari

Chiang Mai je město, které by nemělo chybět v žádném cestovním plánu. Díky svému bohatému kulturnímu dědictví, úchvatným přírodním krásám a vřelým a pohostinným lidem nabízí jedinečné a nezapomenutelné zážitky. Starobylé chrámy, rušné trhy a vynikající kuchyně jsou jen některé z důvodů, proč by lidé měli toto okouzlující město navštívit. Je také skvělou destinací pro milovníky dobrodružství, protože nabízí možnosti trekingu, zip-liningu a sloní rezervace. Ať už hledáte klidné útočiště, nebo dovolenou plnou akce, Chiang Mai nabízí něco pro každého. Tak přijeďte a objevte kouzlo Chiang Mai na vlastní oči.

1. Bohaté kulturní dědictví a historie
2. Lahodné a rozmanité jídlo
3. Úchvatné přírodní scenérie včetně hor a vodopádů
4. Cenově dostupné životní náklady a cestovní výdaje
5. Rušné a rušné noční trhy

Tak to by byla tato destinace v kostce.

👇 Byli jste v Chiang Mai​​​​?, dejte nám vědět, jak se vám tam líbilo a co byste doporučili!

Informace o autorovi

Daniela Brukova

Newsletter o Thajsku

Odebírejte newsletter o nejlepších tipech do Thajska pro cestovatele

Your information is protected by us. Read our privacy policy

Komentáře

Zanechte první komentář

Podobné články

No results