Loei: Neporušená a chladná severní krása Thajska

Daniela Brukova
Author Position

Loei se nachází v severní části Thajska a je okouzlujícím městem známým pro své krásné přírodní scenérie a kulturní památky. Město je obklopeno svěžími horami, a proto je oblíbenou destinací pro ty, kteří vyhledávají outdoorové aktivity, jako je pěší turistika a kempování.Loei je také domovem mnoha historických chrámů, včetně chrámu Wat Pho Chai, ve kterém…

Loei se nachází v severní části Thajska a je okouzlujícím městem známým pro své krásné přírodní scenérie a kulturní památky. Město je obklopeno svěžími horami, a proto je oblíbenou destinací pro ty, kteří vyhledávají outdoorové aktivity, jako je pěší turistika a kempování.
Loei je také domovem mnoha historických chrámů, včetně chrámu Wat Pho Chai, ve kterém se nachází velká socha ležícího Buddhy. Živý noční trh ve městě je skvělým místem, kde můžete ochutnat tradiční místní pokrmy a nakoupit suvenýry.
Loei je okouzlující provincie v severní části Thajska, která je známá svými úchvatnými přírodními krásami a pohostinností. Díky malebným horám, svěže zeleným lesům a klidným vodopádům nabízí Loei nepřeberné množství outdoorových aktivit, jako je trekking, kempování a pozorování ptáků. Bohatou kulturu a historii provincie můžete poznávat prostřednictvím starobylých chrámů a tradičních festivalů. Místní kuchyně je úžasnou směsicí thajských a laoských vlivů, což z ní činí ráj pro milovníky jídla. Loei má co nabídnout každému, od milovníků dobrodružství až po kulturní nadšence, a proto je povinnou destinací pro strávení zábavné a nezapomenutelné dovolené.

Turistické atrakce v Loei​​

Loei je bezpochyby skrytým klenotem Thajska, který je známý svou úchvatnou krajinou a bohatým kulturním dědictvím. Co však často zůstává bez povšimnutí, je množství výjimečných možností stravování, které tato okouzlující provincie nabízí. Od místních pouličních jídel až po luxusní restaurace – v Loei si vybere každý. Pro milovníky jídla je povinnou zastávkou rušný noční trh, který nabízí řadu lahodných pokrmů za přijatelné ceny. Pokud si chcete dopřát luxusnější zážitek, město se může pochlubit mnoha restauracemi, které podávají autentickou thajskou kuchyni připravovanou z čerstvých surovin z místních zdrojů. Ať už se jedná o tradiční pokrmy nebo mezinárodní chutě, v Loei není nouze o skvělá místa k jídlu, která uspokojí každého znalce jídla.

Phu Kradueng National Park

Národní park Phu Kradueng se nachází v thajské provincii Loei a je oblíbenou turistickou destinací známou svými bujnými lesy, malebnými vodopády a úchvatnými výhledy.
Návštěvníci mohou v parku prozkoumat mnoho turistických stezek, které vedou na 1316 metrů vysoký vrchol hory Phu Kradueng. Park nabízí také kempy, bungalovy a návštěvnické centrum s informacemi o místní flóře a fauně.

Národní park Phu Kradueng je povinnou zastávkou pro milovníky přírody a dobrodruhy, kteří chtějí poznat krásy thajské přírody.

Chiang Khan Boardwalk

Chiang Khan Boardwalk je okouzlující dřevěný chodník vedoucí podél řeky Mekong v malém městečku Chiang Khan v Thajsku.


Je to oblíbené místo turistů, kteří se sem chodí procházet podél řeky, obdivovat malebné výhledy a navštěvovat místní obchody a restaurace. Promenáda je také skvělým místem, kde můžete pozorovat západ slunce nad řekou a nasávat poklidnou atmosféru tohoto půvabného městečka.
Díky tradičním dřevěným budovám a uvolněné atmosféře je promenáda v Chiang Khanu povinnou návštěvou pro každého, kdo prozkoumává thajskou oblast Isaan.

Jak se nejlépe pohybovat po Loei​​?

Loei je provincie v severovýchodním Thajsku, známá svými přírodními krásami a kulturním dědictvím. Co se týče dopravy, provincie nabízí různé možnosti pro turisty i místní obyvatele. Hlavním způsobem dopravy v Loei je místní autobusová doprava, která spojuje hlavní města a vesnice. Kromě toho jsou na kratší vzdálenosti snadno dostupné taxíky a tuk-tuky. Pro ty, kteří chtějí prozkoumat malebnou krajinu, jsou oblíbenou volbou půjčovny motocyklů. Loei má také letiště, odkud se létá do Bangkoku a zpět. Díky dobře propojené dopravní síti se návštěvníci snadno dostanou ke všem zajímavostem a pamětihodnostem, které Loei nabízí.
1. Půjčení motorky nebo skútru
2. Jízda tuk-tukem nebo songthaew (sdíleným taxíkem)
3. Pronájem soukromého auta nebo řidiče
4. Jízda na kole
5. Chůze a pěší poznávání

Restaurace v Loei​​

Loei se nachází v severovýchodní části Thajska a je kulinářským rájem pro milovníky jídla. Tato okouzlující provincie nabízí širokou škálu místních pochoutek i mezinárodní kuchyně a spoustu skvělých míst, kde se můžete najíst. Od pouličních stánků s jídlem až po luxusní restaurace – Loei nabízí rozmanité kulinářské zážitky, které uspokojí každý jazýček. Místní kuchyně je známá svými výraznými chutěmi a používáním čerstvých surovin, takže ji návštěvníci musí ochutnat. K celkovému zážitku z jídla navíc přispívá vřelá pohostinnost místních obyvatel, která z něj dělá opravdu nezapomenutelný zážitek. Ať už se jedná o příležitostné jídlo, nebo o zvláštní příležitost, v Loei si každý najde něco, co si může dopřát a vychutnat.

Kde se v Loei​​ nejlépe najíst?

1. Restaurace Phu Luang
2. Loei Kitchen
3. Chiang Khan Kitchen
4. Restaurace Ban Khok Muang
5. Restaurace Phu Ruea
6. Poo Restaurant
7. Sai Th

Loei, provincie nacházející se na severovýchodě Thajska, je skrytým klenotem, který čeká na své objevitele. Díky malebné krajině s horami, vodopády a rýžovými poli nabízí Loei klidný únik z ruchu velkoměsta. Provincie je také bohatá na kulturní dědictví s mnoha chrámy a tradičními slavnostmi, které zde můžete zažít. Loei je navíc známá svou vynikající místní kuchyní, která nabízí jedinečnou chuť severovýchodních chutí. Ať už hledáte dobrodružství, odpočinek nebo kulturní zážitky, Loei má co nabídnout každému typu cestovatele. Nenechte si ujít příležitost objevit tuto okouzlující provincii a vytvořit si nezapomenutelné vzpomínky.

1. Úžasné přírodní krásy včetně hor, vodopádů a národních parků.
2. Bohaté kulturní dědictví a tradiční thajské festivaly
3. Jedinečná místní kuchyně, například lepkavá rýže s pikantní klobásou a fermentované ryby.
4. Okouzlující malá města

Tak to by byla tato destinace v kostce.

👇 Byli jste v Loei​​?, dejte nám vědět, jak se vám tam líbilo a co byste doporučili!

Informace o autorovi

Daniela Brukova

Newsletter o Thajsku

Odebírejte newsletter o nejlepších tipech do Thajska pro cestovatele

Your information is protected by us. Read our privacy policy

Komentáře

Zanechte první komentář

Podobné články

No results