Nong Khai: Zážitek z klidu řeky Mekong

Daniela Brukova
Author Position

Nong Khai, město v severovýchodním Thajsku, je známé svou klidnou a pohodovou atmosférou. Leží podél řeky Mekong, která slouží jako přirozená hranice mezi Thajskem a Laosem. Město má také silnou duchovní stránku s mnoha chrámy a svatyněmi rozesetými po celé oblasti. Jedním z nejznámějších je Wat Pho Chai, kde se nachází obří socha ležícího Buddhy.…

Nong Khai, město v severovýchodním Thajsku, je známé svou klidnou a pohodovou atmosférou. Leží podél řeky Mekong, která slouží jako přirozená hranice mezi Thajskem a Laosem.

Město má také silnou duchovní stránku s mnoha chrámy a svatyněmi rozesetými po celé oblasti. Jedním z nejznámějších je Wat Pho Chai, kde se nachází obří socha ležícího Buddhy. Nong Khai je také známé každoročním festivalem raket, pestrou a živou akcí, která oslavuje začátek období dešťů.


Nong Khai leží na břehu řeky Mekong v Thajsku a je to rušné město, které nabízí spoustu zábavy a atrakcí. Každý si zde najde něco pro sebe, od rušných nočních trhů plných lahodného pouličního jídla a místních řemeslných výrobků až po nádherné chrámy a přírodní scenérie. Návštěvníci mohou prozkoumat bohatou historii a kulturu města v muzeu Nong Khai nebo se v klidu projít po nábřežní promenádě. Pro odvážné jsou tu možnosti plavby po řece, jízdy na kajaku, a dokonce i jízdy na ziplinu. Díky své pohostinnosti a rozmanité nabídce zážitků je Nong Khai místem, které musí navštívit každý, kdo hledá skutečně zábavné a obohacující cestovatelské zážitky.

Turistické atrakce v Nong Khai​​

Nong Khai, okouzlující město v severovýchodním Thajsku, je známé svým bohatým kulturním dědictvím a úžasnou přírodou. Je však také proslulé svou vynikající kuchyní a rozmanitými možnostmi stravování. Díky množství restaurací, pouličních prodejců jídla a místních trhů nabízí Nong Khai něco pro každou chuť. Návštěvníci si mohou dopřát gastronomický zážitek, který nemá obdoby, od tradičních thajských pokrmů až po mezinárodní kuchyni. Milovníci jídla nesmí vynechat rušný noční trh plný prskajících smažených pokrmů a lákavého občerstvení. Kromě toho se ve městě nachází také řada restaurací, které nabízejí zážitek z dobrého jídla. Nong Khai skutečně dostojí své pověsti ráje milovníků jídla.

Sala Keoku

Sala Keoku je jedinečný a fascinující sochařský park v thajském městě Nong Khai. Park je známý svými obřími a složitými betonovými sochami, z nichž mnohé jsou inspirovány buddhistickou a hinduistickou mytologií.


Park, který vytvořil excentrický a vizionářský umělec Luang Pu Bunleua Sulilat, si musí prohlédnout každý, kdo se zajímá o náboženské umění a neobvyklé sochy.


Návštěvníci Sala Keoku se mohou těšit také na krásný výhled na řeku Mekong a okolní krajinu. Jedná se o skutečně netradiční a zajímavý turistický cíl.

Tha Sadet Market

Trh Tha Sadet, známý také jako “pěší ulice” v Chiang Mai, je živý a rušný trh, který se koná každou sobotu večer. Tento trh je jedinečným zážitkem, který návštěvníkům nabízí možnost ochutnat místní pouliční jídlo, nakupovat suvenýry a sledovat tradiční představení.
Trh se nachází v srdci starého města Chiang Mai a je oblíbený jak místními obyvateli, tak turisty. Na trhu Tha Sadet najdete stovky stánků, ve kterých se prodává vše od ručně vyráběných výrobků až po vynikající thajské pokrmy, a každý si zde najde něco pro sebe. Nenechte si tento kulturní a gastronomický zážitek při své návštěvě Chiang Mai ujít.

Jak se nejlépe pohybovat po Nong Khai​​?

Nong Khai, rušné město v severovýchodním Thajsku, nabízí řadu možností dopravy pro místní obyvatele i turisty. Nejoblíbenějším a nejpohodlnějším dopravním prostředkem je tuk-tuk, tříkolové motorové vozidlo, které se snadno pohybuje v úzkých uličkách města. Na delší vzdálenosti jsou snadno dostupné také taxíky a motocyklové taxíky, které lze snadno přivolat. Pokud si návštěvníci chtějí užít více volna, mohou se rozhodnout pro tradiční songthaews neboli sdílené pick-upy, které mají pevně stanovené trasy a ceny jízdného. Kromě toho městské autobusové nádraží zajišťuje cenově dostupné a efektivní autobusové spojení s okolními městy. Díky těmto různým možnostem dopravy je pohyb po Nong Khai bezproblémový a příjemný.
1. Půjčení motorky nebo kola na prohlídku města a jeho okolí.
2. Jízda tuk-tukem nebo songtaew (sdíleným taxíkem) na krátké vzdálenosti ve městě.
3. Pronájem soukromého auta nebo taxi

Restaurace v Nong Khai​​

Nong Khai, rušné město v severovýchodním Thajsku, je známé nejen díky své nádherné krajině a kulturním památkám, ale také díky rozmanité a lákavé kuchyni. Město se může pochlubit množstvím skvělých míst, kde se dá najíst, a je tak rájem pro milovníky jídla. Od pouličních stánků s jídlem až po luxusní restaurace – Nong Khai nabízí širokou škálu možností, které uspokojí každý jazýček. Návštěvníci si mohou dopřát tradiční thajská jídla, jako je pikantní salát z papáji a aromatická polévka tom yum, nebo poznat mezinárodní chutě, jako je japonské sushi a italské těstoviny. Nong Khai je díky své živé gastronomické scéně místem, které musí navštívit každý, kdo chce poznat autentické a lahodné chutě Thajska.

Kde se v Nong Khai​​ nejlépe najíst?

1. T Bar & Bistro
2. E-San Cafe
3. Baan Thong Chai
4. Chit Phra A-Rhan
5. Restaurace Phu Chai Lai
6. Dok Mai L

Nong Khai na severovýchodě Thajska je skrytý klenot, který čeká na své objevení. Toto okouzlující město s malebnou krajinou, pulzujícími trhy a bohatým kulturním dědictvím má co nabídnout každému typu cestovatele. Jedním z hlavních důvodů, proč by lidé měli Nong Khai navštívit, je jeho uvolněná a autentická atmosféra. Na rozdíl od jiných turistických destinací se v Nong Khai podařilo zachovat tradiční způsob života, což z něj činí dokonalý únik před ruchem velkoměsta. Město se také může pochlubit vynikající místní kuchyní, přátelskými místními obyvateli a řadou aktivit, které jsou určeny pro všechny věkové kategorie. Pokud tedy hledáte autentické a pohodové zážitky z cestování, Nong Khai je tím pravým místem.

1. Malebná řeka Mekong a její nádherné západy slunce
2. Slavný Sala Kaew Ku (Park soch) s unikátními a složitými sochami.
3. Živý a barevný noční trh Nong Khai

Tak to by byla tato destinace v kostce.

👇 Byli jste v Nong Khai​​?, dejte nám vědět, jak se vám tam líbilo a co byste doporučili!

Informace o autorovi

Daniela Brukova

Newsletter o Thajsku

Odebírejte newsletter o nejlepších tipech do Thajska pro cestovatele

Your information is protected by us. Read our privacy policy

Komentáře

Zanechte první komentář

Podobné články

No results