Phitsanulok: Neobjevený skvost v srdci Thajska

Daniela Brukova
Author Position

Phitsanulok se nachází v severním Thajsku a je to město s bohatou historií a kulturou. Město se pyšní mnoha starobylými chrámy, včetně slavného Wat Phra Si Rattana Mahathat, v němž se nachází posvátná socha Buddhy. Mezi další oblíbené atrakce patří noční bazar Phitsanulok Night Bazaar, rušný trh, kde najdete místní řemeslné výrobky a chutné pouliční…

Phitsanulok se nachází v severním Thajsku a je to město s bohatou historií a kulturou. Město se pyšní mnoha starobylými chrámy, včetně slavného Wat Phra Si Rattana Mahathat, v němž se nachází posvátná socha Buddhy. Mezi další oblíbené atrakce patří noční bazar Phitsanulok Night Bazaar, rušný trh, kde najdete místní řemeslné výrobky a chutné pouliční jídlo.


Phitsanulok je také živým uměleckým centrem s mnoha galeriemi a muzei, které představují tradiční thajské umění a řemesla. Město je také proslulé svou krásnou přírodou, takže je oblíbeným cílem outdoorových aktivit, jako je pěší turistika a rafting.


Phitsanulok se nachází v srdci Thajska a je to živé město plné historických a kulturních zajímavostí. Jeho bohatá historie sahá až do království Sukhothai a návštěvníci si zde mohou prohlédnout starobylé zříceniny a chrámy, jako je Wat Phra Si Rattana Mahathat, v němž se nachází uctívaná socha Buddhy. Město se může pochlubit také přírodními krásami s úžasnými vodopády a národními parky, jako je národní park Phu Hin Rong Kla. Pro ty, kteří hledají dobrodružství, nabízí Phitsanulok řadu outdoorových aktivit, včetně pěší turistiky, cyklistiky a raftingu na řece. Město je navíc proslulé vynikající místní kuchyní, takže je ideální destinací pro milovníky jídla.

Turistické atrakce v Phitsanulok​​

Phitsanulok, okouzlující město v Thajsku, se může pochlubit širokou škálou lahodných jídelních možností, které jistě uspokojí každý jazýček. Od tradičních thajských pokrmů až po mezinárodní kuchyni – každý si zde najde něco, co uspokojí jeho chuťové buňky. Oblíbeným místem místních obyvatel i turistů je rušný noční trh, který nabízí nepřeberné množství pouličních stánků s lahodnými pokrmy. Pokud si chcete dopřát luxusnější jídlo, můžete se ve městě těšit na řadu restaurací s elegantním prostředím a vynikajícím menu. Díky bohaté kulinářské scéně a rozmanitým možnostem stravování je Phitsanulok skutečným rájem milovníků jídla. Ať už toužíte po rychlém občerstvení, nebo po vynikajícím kulinářském zážitku, toto město nabízí vše.

Wat Phra Si Rattana Mahathat

Buddhistický chrám Wat Phra Si Rattana Mahathat se nachází ve starobylém městě Ayutthaya v Thajsku a je známý svou charakteristickou věží prang a slavnou sochou Buddhy s hlavou propletenou kořeny banyánu.


Tento chrám byl postaven ve 14. století, je úžasnou ukázkou architektury v khmerském stylu a je považován za posvátné místo buddhistů. Návštěvníci si mohou prohlédnout areál chrámu, obdivovat složité detaily architektury a dokonce být svědky náboženských obřadů mnichů. Chrám musí navštívit každý, kdo se zajímá o thajskou historii a kulturu.

Naresuan University

Naresuan University je prestižní veřejná výzkumná univerzita se sídlem v Phitsanulok, Thajsko. Byla založena v roce 1990 a pojmenována po králi Naresuanovi, uctívaném thajském králi. Univerzita je známá svými silnými akademickými programy v oblasti vědy, techniky a zdravotnických věd. Její krásný kampus se vyznačuje moderní architekturou a svěží zelení, díky čemuž je oblíbeným cílem turistů. Univerzita Naresuan také během roku pořádá různé kulturní akce a festivaly, které představují thajské tradice a zvyky. Ať už jste student, vědecký pracovník nebo turista, Naresuan University je místem, které musíte v Thajsku navštívit.

Jak se nejlépe pohybovat po Phitsanulok​​?

Phitsanulok je rušné město v severním Thajsku, které je známé svou bohatou historií a kulturním dědictvím. Pokud jde o dopravu, město nabízí svým obyvatelům i návštěvníkům řadu možností. Nejoblíbenějším dopravním prostředkem je tuk-tuk, tříkolové motorové vozidlo, které najdete téměř na každém rohu. Další pohodlnou možností je songthaew, sdílený taxík, který jezdí po pevné trase. Na delší vzdálenosti jsou k dispozici také místní autobusy a minivany. Pro ty, kteří hledají luxusnější zážitky, jsou široce dostupné soukromé taxíky a pronajaté vozy. Díky široké nabídce dopravních možností je pohyb po Phitsanuloku efektivní a pohodlný.
1. Půjčte si motorku a prozkoumejte město
2. Projeďte se tuk-tukem a navštivte místní trhy a chrámy.
3. Naskočte na songthaew (sdílené taxi) a projeďte se po městě.

Restaurace v Phitsanulok​​

Phitsanulok se nachází v srdci Thajska a může se pochlubit živou kulinářskou scénou s množstvím vynikajících restaurací. Od tradičních pouličních jídel až po luxusní restaurace – toto město nabízí širokou škálu kuchyní, které uspokojí každý jazýček. Ať už toužíte po autentických thajských pokrmech, nebo po mezinárodních chutích, Phitsanulok nabízí vše. Dopřejte si misku voňavé nudlové polévky na některém z rušných nočních trhů nebo si dopřejte vynikající gastronomický zážitek s výhledem na řeku Nan. Phitsanulok je díky své bohaté kultuře a rozmanité gastronomické nabídce rájem pro milovníky jídla. Přijeďte objevovat lahodné chutě, které toto město nabízí.

Kde se v Phitsanulok​​ nejlépe najíst?

1. Thajská restaurace Tum-Ruay
2. Restaurace Riverside
3. Restaurace Mama
4. Restaurace Son Supha
5. Restaurace Uncle Lobster
6. Chokdee Dim Sum
7. Mookata Buffet

Phitsanulok, který se nachází ve středním Thajsku, je skrytým klenotem, který by cestovatelé neměli přehlížet. Díky své bohaté historii, úchvatným chrámům a okouzlujícím místním trhům si zde každý najde něco pro sebe. Město se pyšní klidnou a autentickou atmosférou, která poskytuje odpočinek od rušných turistických destinací v Thajsku. Návštěvníci mohou také zažít slavný park Nong Prajak, který je známý svým klidným jezerem a krásnými zahradami. Phitsanulok je navíc rodištěm krále Naresuana, uctívané postavy thajské historie, což z něj činí významnou kulturní a historickou destinaci. Nenechte si ujít příležitost prozkoumat toto podmanivé město a ponořit se do jeho jedinečného kouzla.

1. Nádherné Národní muzeum Phitsanulok, které představuje starověké artefakty a kulturní exponáty.
2. Ohromující buddhistický chrám Wat Phra Si Rattana Mahathat se slavnou zlatou sochou Buddhy.
3. Klidný Ph

Tak to by byla tato destinace v kostce.

👇 Byli jste v Phitsanulok​​?, dejte nám vědět, jak se vám tam líbilo a co byste doporučili!

Informace o autorovi

Daniela Brukova

Newsletter o Thajsku

Odebírejte newsletter o nejlepších tipech do Thajska pro cestovatele

Your information is protected by us. Read our privacy policy

Komentáře

Zanechte první komentář

Podobné články

No results