Surat Thani: Brána k ostrovům a deštným pralesům

Daniela Brukova
Author Position

Surat Thani je rušné město ležící v Thajském zálivu. Je známé jako "město dobrých lidí" a často je výchozím bodem pro turisty mířící na slavné ostrovy Ko Samui, Ko Phangan a Ko Tao.Kromě blízkosti krásných ostrovů nabízí Surat Thani i své vlastní atrakce, jako je rušný noční trh a ohromující městská sloupová svatyně Surat Thani.…

Surat Thani je rušné město ležící v Thajském zálivu. Je známé jako “město dobrých lidí” a často je výchozím bodem pro turisty mířící na slavné ostrovy Ko Samui, Ko Phangan a Ko Tao.
Kromě blízkosti krásných ostrovů nabízí Surat Thani i své vlastní atrakce, jako je rušný noční trh a ohromující městská sloupová svatyně Surat Thani. Je to také skvělé místo, kde můžete ochutnat vynikající místní kuchyni a poznat tradiční thajskou kulturu.


Surat Thani, které se nachází v jižním Thajsku, je živé a dynamické město, které svým návštěvníkům nabízí spoustu zajímavých zážitků. Od nádherných pláží a svěžích deštných pralesů až po starobylé chrámy a rušné noční trhy – Surat Thani nabízí něco pro každého. Milovníci dobrodružství se mohou vydat na túru do národního parku Khao Sok nebo se potápět v křišťálově čistých vodách Thajského zálivu, zatímco milovníci historie mohou prozkoumat bohaté kulturní dědictví města v Národním muzeu Chaiya. Surat Thani je díky vřelým a přívětivým místním obyvatelům, vynikající kuchyni a nekonečnému množství aktivit povinnou destinací pro každého cestovatele, který hledá zábavu a naplňující zážitky.

Turistické atrakce v Surat Thani​​

Surat Thani, provincie v jižním Thajsku, se může pochlubit rozmanitou a živou gastronomickou scénou. Díky blízkosti Thajského zálivu nabízí město nepřeberné množství čerstvých mořských plodů. Surat Thani nabízí širokou škálu gastronomických zážitků pro všechny chutě a rozpočty, od rušných pouličních trhů s jídlem až po elegantní restaurace. Místní speciality, jako jsou kanom jeen (rýžové nudle) a khao man gai (kuře s rýží), najdete na každém rohu města. V Surat Thani navíc žije početná komunita čínských přistěhovalců, což vede k fúzi thajské a čínské kuchyně. Celkově je Surat Thani rájem pro milovníky jídla a nabízí množství chutných a autentických jídel.

Mu Ko Ang Thong National Park

Národní park Mu Ko Ang Thong je skupina 42 ostrovů v Thajském zálivu, které jsou známé pro své úžasné přírodní krásy a rozmanitý mořský život.
Návštěvníci mohou park prozkoumat na lodi, kajaku nebo pěšky po různých turistických stezkách. Ostrovy nabízejí nedotčené pláže, skryté laguny a úchvatné vyhlídky.
Nenechte si ujít příležitost poznat tropický ráj národního parku Mu Ko Ang Thong. Je to cíl, který musí navštívit jak milovníci přírody, tak hledači dobrodružství.

Ratchaprapa Dam (Cheow Lan Lake)

Přehrada Ratchaprapa, známá také jako jezero Cheow Lan, se nachází v národním parku Khao Sok v Thajsku a je oblíbenou turistickou atrakcí díky své nádherné krajině a široké nabídce aktivit. Jezero je obklopeno vysokými vápencovými útesy, což z něj činí malebné místo pro jízdu na kajaku, člunu a pěší turistiku. Návštěvníci mohou také tábořit na plovoucích vorech nebo se ubytovat v domku na stromě a získat tak jedinečný zážitek. Přehrada Ratchaprapa je povinnou destinací pro milovníky přírody a dobrodružství.

Jak se nejlépe pohybovat po Surat Thani​​?

Surat Thani, rušné město v jižním Thajsku, nabízí řadu možností dopravy pro místní obyvatele i turisty. Nejpoužívanějším dopravním prostředkem je autobus, jehož četné autobusové terminály se nacházejí po celém městě. Tyto autobusy zajišťují cenově dostupné a pohodlné spojení s okolními městy a také s oblíbenými ostrovy Koh Samui a Koh Phangan. Na kratší vzdálenosti v rámci města mohou návštěvníci zvolit také motocyklové taxíky nebo tuk-tuky, které představují rychlejší a flexibilnější způsob dopravy. V Surat Thani se navíc nachází vlakové nádraží, které zajišťuje spojení s velkými městy v Thajsku, takže je pohodlným dopravním uzlem pro ty, kdo cestují po železnici. Díky těmto rozmanitým možnostem dopravy zajišťuje Surat Thani efektivní a dostupné cestování pro všechny.
1. Na prohlídku města si vezměte tuk-tuk nebo místní taxi.
2. Půjčte si motorku nebo kolo a zažijte více dobrodružství.
3. Vezměte si dlouhoocasou loď a navštivte okolní ostrovy a pláže.
4. Využijte místní

Restaurace v Surat Thani​​

Surat Thani se nachází na jihu Thajska a nabízí nepřeberné množství výjimečných možností stravování. Toto pulzující město nabízí rozmanitý výběr lahodných pokrmů od tradiční thajské kuchyně až po mezinárodní chutě. Ti, kdo hledají autentické pouliční pokrmy, musí navštívit místní trhy, zatímco luxusní restaurace nabízejí rafinovanější kulinářské zážitky. Díky blízkosti Thajského zálivu nabízí Surat Thani také širokou škálu čerstvých a chutných mořských plodů. Ať už se jedná o rychlé občerstvení nebo poklidné jídlo, v Surat Thani si vybere každý. Nenechte si ujít příležitost pochutnat si na nepřeberném množství skvělých jídel v tomto okouzlujícím městě.

Kde se v Surat Thani​​ nejlépe najíst?

1. Noční trh Talad Mai
2. Restaurace Good View
3. Restaurace Ruen Mai
4. Restaurace Lom Lam Rim
5. Khao Soi Mae Sai Restaurace
6. Nine Angkor Kitchen
7. S

Surat Thani, skrytý klenot jižního Thajska, nabízí jedinečnou kombinaci kulturního dědictví, přírodních krás a moderního vybavení. Surat Thani s nádhernými plážemi, svěžími deštnými pralesy a pulzujícími nočními trhy je povinnou destinací pro cestovatele, kteří hledají autentické thajské zážitky. Ve městě se nacházejí také slavné ostrovy Koh Samui a Koh Phangan, což z něj činí ideální základnu pro dobrodružné výlety po ostrovech. Nemluvě o vřelé pohostinnosti a vynikající místní kuchyni, která v návštěvnících zanechá nezapomenutelné vzpomínky. Nenechte si ujít příležitost prozkoumat Surat Thani a ponořit se do všeho, co nabízí.

1. Krásné pláže, jako je Ko Samui a Ko Phangan.
2. Autentické thajské jídlo a pouliční trhy
3. Bohaté kulturní dědictví a historické památky, například Národní muzeum Chaiya
4. Surat Thani je

Tak to by byla tato destinace v kostce.

👇 Byli jste v Surat Thani​​?, dejte nám vědět, jak se vám tam líbilo a co byste doporučili!

Informace o autorovi

Daniela Brukova

Newsletter o Thajsku

Odebírejte newsletter o nejlepších tipech do Thajska pro cestovatele

Your information is protected by us. Read our privacy policy

Komentáře

Zanechte první komentář

Podobné články

No results